Nieruchomości Opole Rotating Header Image

Dom do zakupu w miejscowości Borowa o powierzchni 350.00m2

Dom na sprzedaz Borowa Lowecice

Całość to ok.3,5 hektara (z możliwością dokupienia ok.10 ha sąsiadujących gruntów), ogrodzona, wyposażona w monitoring. Całość skanalizowana i podłączona do sieci wodociągowej, elektrycznej i telefonicznej. Bardzo dobry dojazd, usytuowanie z dala od głównych szlaków komunikacyjnych. Stan prawny jasny i klarowny. Całość jest pod opieką konserwatora zabytków i jako taka jest zwolniona z podatków lokalnych. Położony w centrum trójkąta wytyczonego przez miasta: Mielec, Tarnobrzeg i Staszów. Na majątku nie ciążą jakiekolwiek prawa innych osób i jest do sprzedania w dowolnym momencie. * DWÓR – Kapitalnego remontu dwór doczekał się w roku 2001. dokonano profesjonalnej izolacji poziomej i pionowej, skuto zewnętrzne i wewnętrzne tynki oraz położono nowe, zachowując bogatą ornamentykę, wymieniono stolarkę drewnianą, wyremontowano i częściowo wymieniono więźbę dachową, wymieniono dachówkę. Zatwierdzony przez konserwatora zabytków projekt techniczny remontu, przewidywał dostosowanie dworu dla potrzeb mieszkalnych, z zamieszkałym poddaszem oraz zagospodarowaniem przepięknych piwnic. Koncepcja ta została rozetapowana lecz drugi etap nie doczekał się realizacji.

Powierzchnia docelowa to ok. 350m2, obecna 180m2:

* SPICHLERZ po remoncie, a raczej niemalże odbudowie od fundamentów spełniał funkcję stołówki pracowniczej, wraz z reprezentacyjną salką kominkową. Obecnie, zabezpieczony oczekuje nowego właściciela, który przywróci mu minioną świetność.

* BUDYNEK GOSPODARCZY budynek o lekkiej konstrukcji, pełniący funkcję biurowca, wybudowany w 1984 roku. Nie użytkowany czeka na dalsze decyzje. Powierzchnia ok.250 m.k

* DWA STAWY wymagają wykonania prac oczyszczających i zarybienia.

* ZABYTKOWY PARK z drzewami liczącymi kilkaset lat w tym dorodne lipy i dęby. Jako, że nie jest pozbawiony opieki wymaga jedynie drobnych prac pielęgnacyjnych.

Kontakt: Zbyszek 505-105-224

Dodaj komentarz

  • string(0) ""
  • aaaa